اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

گوشه ای از بازتاب برنامه پرسشگر ۱۲ اردیبهشت در خبرگزاریها

آموزش و پرورش دیربازده است/آموزش و پرورش در اولویت دولت ها نیست

وزیر اسبق آموزش و پرورش درخصوص عملکرد این وزارتخانه گفت: آموزش و پرورش دیربازده است و اگر به خوبی اداره شود، تاثیر آن 20 سال بعد دیده می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اصغر فانی وزیر اسبق آموزش و پرورش و عضو شورای عالی آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره تکریم مقام معلم و درباره اینکه «آیا شیوه فعلی تقدیر از معلمان سازنده است؟ » با طرح چند پیش فرض، اظهار کرد: آموزش و پرورش دیربازده است و دولت ها به دنبال کارهای زودبازده هستند. بنابراین آموزش و پرورش در اولویت نبوده و نیست.

وی افزود: دوم آنکه آموزش و پرورش از دید کسانی که بودجه در اختیارشان است و باید به این دستگاه مهم توجه بیشتری کنند، کوچک دیده می شود. سازمان برنامه و بودجه، مقامات ذی‌نفوذ برای تخصیص اعتبار از این جمله هستند.

فانی با بیان اینکه وقتی آموزش و پرورش کوچک دیده می شود این تصور به وجود می آید که می توان آن را با بودجه کم اداره و امور آموزشی و پرورشی را در فضاهای غیراستاندارد ارائه کرد گفت: به یک اصل قائلم و آن این است که معلم رکن اصلی و اساسی آموزش است و لازمه تحول در آموزش و پرورش، تحول در نیروی انسانی آن است.

وزیر اسبق آموزش و پرورش افزود: معلم باانگیزه و با توان حرفه‌ای، لازمه تحول است. اگر چنین معلمانی داشته باشیم می‌توانیم به تحول در آموزش و پرورش امیدوار باشیم. یک بار حرفی را به زبان می آوریم و یک بار هم به حرفی اعتقاد پیدا می کنیم. من چنین اعتقادی را در مسؤولان نمی‌بینم.

وی افزود: در دولت یازدهم، بخش بهداشت و درمان چون زودبازده است و تاثیر آن سریع قابل مشاهده است مورد توجه واقع شد. اما آموزش و پرورش دیربازده است و اگر به خوبی اداره شود، تاثیر آن 20 سال بعد دیده می شود. دولت ها به دنبال رأی هستند. باید به داد آموزش و پرورش رسید. در دوران کرونا معلمان خوش درخشیدند و همینجا از همه آنها قدردانی کرده و دستشان را می بوسم.

فانی تاکید کرد: افزایش انگیزه و توان حرفه ای معلم باید در اولویت باشد که نیست. سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی و درآمد ناخالص ملی باید معقول باشد؛ اکنون سهم آموزش و پرورش کشور ما از جی.دی.پی 2 درصد است در حالی که در دنیا به طور میانگین 4 تا 5 درصد است.  همین را هم از نمایندگان مجلس خواستم که مصوب کنند سهم آموزش و پرورش از جی.دی.پی سالانه نیم درصد اضافه شود تا در پایان برنامه به میانگین جهانی برسد. اگر دنبال تحول هستیم باید به معلم توجه کنیم؛ معیشت، منزلت و هویت او.

حاجی بابایی: مقام معظم رهبری تاکید فرمودند که آموزش و پرورش باید در راس وزارتخانه‌ها باشد

مجلس و دولت باید آموزش و پرورش را حرف و اولویت اول خودشان بدانند

 شنبه 13 اردیبهشت 1399 - 07:56

   

تهران (پانا) - وزیر اسبق آموزش و پرورش به فرمایش مقام معظم رهبری اشاره کرد که فرمودند آموزش و پرورش باید در راس وزارتخانه‌ها باشد. 

حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر اسبق آموزش و پرورش و رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی پرسشگر شبکه آموزش گفت: اگربه قانون اساسی و سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی رهبری پایبند بوده و به آن عمل کنیم می‌توانیم به بسیاری از خواسته‌ها جامه عمل بپوشانیم و به این نقطه برسیم که آموزش و پرورش حرف اول نظام و در اولویت اول باشد.

وی افزود: باید آموزش و پرورشی مترقی، پویا و قدرتمند داشته باشیم تا مشکلات گریبانگیر ما نشود. همچنین مقام معظم رهبری تاکید فرمودند که آموزش و پرورش باید در راس وزارتخانه‌ها باشد.

وی گفت: بنده وقتی وزیر آموزش و پرورش بودم، حقوق کارمندان را 2.7 برابر و دانشگاه فرهنگیان را ایجاد کردیم، سندتحول را نوشتیم و 171 برنامه جدید را اجرا کردیم. اکنون نیز در مجلس قانونگذار هستم و برنامه ششم توسعه را نوشتیم.

حاجی بابایی تاکید کرد: مجلس باید پای آموزش و پرورش بایستد؛ نه اینکه بنده نوعی به تنهایی این کار را انجام دهم. دولت باید پای آموزش و پرورش بایستد؛ نه وزیر آموزش و پرورش به تنهایی. مجلس و دولت باید آموزش و پرورش را حرف و اولویت اول خودشان بدانند. ما همیشه برای آنچه در قانون اساسی آمده باید بجنگیم اما فراکسیون فرهنگیان که به تنهایی یک مجلس نیست. باید خواسته‌ها و مطالبات به قانون تبدیل شوند و اثر آن به سفره مردم برسد.

وزیر اسبق آموزش و پرورش افزود: مردم باید از نمایندگان خود و رئیس جمهورشان مطالبه کنند. معلمان را دوست دارم چون باید فرزندان این مرز و بوم را تربیت کنند.
 

#بازتاب #خبرگزاریها #ایسنا
فانی: باید به داد آموزش و پرورش رسید/ارتقای انگیزه معلم در اولویت باشد
 

تکریم معلمان در قالب الگوهای توسعه‌ای پیگیری شود/نگاه آرمانی به تحول در آموزش و پرورش داریم
 

باعث شرمندگی است که درباره حقوق معلم و کم و زیاد شدن آن صحبت می‌کنیم


#بازتاب #خبرگزاریها #موج
فانی: 
آموزش و پرورش دیربازده است/آموزش و پرورش در اولویت دولت ها نیست 
 

#بازتاب #خبرگزاریها #شفاف
راهکار اینکه "آموزش و پرورش حرف اول نظام باشد" چیست؟ 

#بازتاب #خبرگزاریها #باشگاه خبرنگاران
رئیس فراکسیون فرهنگیان:
مشکلات آموزش و پرورش با یک وزیر حل نمی‌شود 
 

#بازتاب #خبرگزاریها
#تسنیم
مطالبه ‌گری معلمان در شکل فعلی تأثیرگذار نیست/ تقابل نگاه‌های اقتصادی و توسعه‌ای در آموزش‌وپرورش
 

اگر آموزش و پرورش به‌خوبی اداره شود تاثیر آن ۲۰ سال بعد دیده می‌شود 


راهکار اینکه "آموزش و پرورش حرف اول نظام باشد" چیست؟ 


#بازتاب #خبرگزاریها #مهر


علی اصغر فانی مطرح کرد
آموزش و پرورش از دید کسانی که بودجه دستشان است کوچک دیده می شود

الهیار ترکمن مطرح کرد
لزوم توجه به چارچوب توسعه آموزش و پرورش در نظام اقتصادی و اجتماعی

حاجی بابایی مطرح کرد
باعث شرمندگی است که هنوز روی حقوق معلمان صحبت می‌کنیم

#بازتاب #خبرگزاریها #فارس
نباید تکریم معلم را به یک هفته در سال محدود کنیم


افزایش انگیزه و توان حرفه‌ای معلمان باید در اولویت باشد#بازتاب #خبرگزاریها #پانا
الهیارترکمن: آموزش و پرورش از نظر اقتصادی باید دارای کارکردهای اجتماعی باشد


علی اصغر فانی:
معلم رکن اصلی و اساسی آموزش است و لازمه تحول در آموزش و پرورش، تحول در نیروی انسانی آن است

حاجی بابایی: مقام معظم رهبری تاکید فرمودند که آموزش و پرورش باید در راس وزارتخانه‌ها باشد
 

دسته بندی:

آخرین اخبار

بیانیه نمایندگان مجلس در حمایت از مدرسه تلویزیونی ایران/ عصر رسانه و معلم آغاز شده موضوع و میهمانان برنامه های زنده سه شنبه 6 آبان ماه قاضی‌زاده هاشمی در «به وقت ایران» مطرح کرد؛ موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه ۵ آبان ماه موضوع و میهمانان برنامه های زنده شنبه 3 آبان ماه موضوع و میهمانان برنامه های زنده پنجشنبه 1 آبان ماه شبکه هفت سیما از چهارشنبه 30 مهر ماه با برنامه «بورسانه» به مخاطبان سرمایه گذاری و بورس را آموزش می دهد. برنامه «سرمایه»بررسی می کند / نقش رسانه در بازار سرمایه موضوع و میهمانان برنامه های زنده چهارشنبه 30 مهر «به وقت ایران» به موضوع مهارت های مدیریتی می‌پردازد #برنامه های زنده # سه شنبه ۲۹ مهر 1399 شبکه آموزش سیما «صبحی دیگر» به بیماری کرونا و پیشگیری از آن می پردازد موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه 28 مهر موضوع و میهمان برنامه یکشنبه ۲۷ مهر موضوع و میهمانان برنامه زنده شنبه 26 مهر «هفت آسمان»و«حضرت باران» ویژه برنامه های پایان صفر شبکه آموزش موضوع و میهمانان برنامه های زنده پنج شنبه 24 مهر موضوع و میهمانان برنامه های زنده چهار شنبه 23 مهر در برنامه«سرمایه» بررسی می شود موضوع و میهمانان برنامه های زنده سه شنبه 22 مهر موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه 21 مهر «هفت آسمان» اربعینی می شود «سرمایه» فرهنگ سازی می کند حسینی: دریچه مدرسه تلویزیونی برای تمام ناشنوایان باز است «سرمایه» چشم انداز بازار بورس در هفته آینده را بررسی می کند رئیس دانشگاه تهران: صدا و سیما راه را برای افردی که در آینده به دانشگاه می آیند هموار می‌کند رئیس دانشگاه شهید بهشتی:صدا و سیما می‌تواند دانشگاه را از زبان دانشگاه‌هیان به بهترین شکل معرفی کند بیان تهدیدها و حقایق سرمایه گذاری در برنامه «سرمایه» تاکید بر ارتقای سطح مهارت و دانش ناشنوایان در سیما در برنامه «به وقت ایران» بررسی شد؛ نزدیک به ۲۰ میلیون دهک پایین رو به بحران داریم در برنامه «سرمایه» بررسی می شود؛ علت اصلی ریزشهای بازار چیست؟ سرمایه تنها به بازار بورس نمی‌پردازد؛ تلاش برای جلب اعتماد مردم در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛ کاهش ۸۰ درصدی بودجه مشاغل خانگی در سال جاری! «هفت نشان» از شبکه هفت سیما بررسی مصوبه ۲۰ شهریور شورایعالی بورس در «سرمایه» علی عسکری در دیدار با حدادعادل مطرح کرد؛ رسانه ملی حساس و هوشیار برای پاسداشت زبان فارسی نقش برخی وزراء در عدم اجرای سند تحول همکاری مشترک معاونت فضای مجازی و شبکه آموزش سیما پخش انیمیشن‌های محرمی از شبکه آموزش روايت آسيب هاي اجتماعي هر روز از "دريچه " شبكه آموزش در حوزه کشاورزی از دنیا عقبیم/ بین کشاورزان و دولت، دیواری حائل است ضرورت تدوین لایحه‌ای برای نیروی انسانی آموزش و پرورش/ کمبود 297 هزار معلم قدردانی وزیر آموزش و پرورش از روحیه جهادی تلاش گران مدرسه تلویزیونی در شبکه های سیما زنگ مدرسه تلویزیونی ایران به صدا درآمد جزئیات جدول آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران/ از اضافه شدن دروس پرورشی تا همکاری با رادیو برنامه های زنده شبکه آموزش چهارشنبه 12 اردیبهشت «هرخانه یک حسینیه» هر شب از شبکه آموزش سیما برنامه های زنده چهار شنبه 5 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 4 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما قدردانی وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از مدیرشبکه آموزش سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها