اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

مدیر شبکه آموزش خبر داد: برگزاری ۱۱۰۰ کلاس درسی تا ۱۵ فروردین‌ در صداوسیما

مدیر شبکه آموزش در دیدار با منتخبین مردم در مجلس یازدهم شورای اسلامی به این نکته اشاره کرد که ۱۱۰۰ کلاس درسی تا ۱۵ فروردین‌ماه در صداوسیما برگزار شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی کریمی فیروزجایی دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان و منتخب مردم بابل و کیوان مرادیان رئیس اسبق صندوق رفاه دانشجویی و منتخب مردم قائم شهر در مجلس یازدهم عصر روز گذشته (سه شنبه دوم اردیبهشت) با مسعوداحمدی‌افزادی مدیر شبکه آموزش سیما دیدار و گفت‌وگو کردند.

کریمی فیروزجایی در این دیدار با اشاره به اهمیت مدرسه تلویزیونی ایران گفت: رسانه ملی و شبکه آموزش سیما در جلوگیری از قطع زنجیره ارتباط دانش آموزان با مدارس به‌عنوان کانون علم و فرهنگ اقدام خوب و مطلوبی کرده‌اند. همکاری نزدیک و تنگاتنگ وزارت آموزش و پرورش با رسانه ملی را در پویایی و پیشرفت حوزه علم و دانش مهم و مؤثر می‌دانیم و بر همین اساس خواستار بهره‌گیری بیشتر از فناوری روز در کارآمدسازی دستگاه تعلیم و تربیتیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم افزود: ابتکار چشمگیر رسانه ملی و تلاش شبکه آموزش سیما در ایام شیوع کرونا و به دنبال آن تعطیلی مدارس برای ایجاد مدرسه تلویزیونی ایران قابل تقدیر است و ما ضمن قدردانی از این شبکه و عوامل تولید و پخش دروس مقاطع مختلف تحصیلی، آمادگی خود را برای هر کمکی اعلام می‌کنیم.

کریمی فیروزجایی با تأکید بر آموزش همگانی در مدرسه تلویزیونی ایران گفت: خوشبختانه راهبرد جدید آموزش رسانه‌ای صداوسیما از طریق مدرسه تلویزیونی ایران فرصت برابر آموزشی برای همه اقشار جامعه را فراهم کرده، بطوریکه امروز در دور افتاده‌ترین روستای کشور آموزش همگانی توسط شبکه آموزش سیما فراهم شده و این نوید روزهای خوبی در حوزه آموزش رسمی و تربیت اسلامی می‌دهد.

* مدرسه تلویزیونی ایران و رفع نگرانی خانواده‌ها

همچنین در ادامه این دیدار مرادیان منتخب مردم قائمشهر در مجلس یازدهم با اشاره به نقش رسانه ملی در آموزش‌های تلویزیونی، گفت: اقدام جهادی رسانه ملی و به خصوص شبکه آموزش سیما، در تشکیل مدرسه تلویزیونی ایران اقدامی بسیار مطلوب و مورد تأکید فرصت برابر آموزشی که یکی از سیاست‌های این شبکه بود، است. طرح مدرسه تلویزیونی ایران فرصتی را ایجاد و خانواده‌ها را از نگرانی تحصیلی و جا ماندن فرزندانشان از تحصیل در دوران کرونایی برطرف کرد.

منتخب مردم قائمشهر در مجلس یازدهم تاکید کرد: امیدواریم این طرح در آینده ادامه‌دار باشد تا فرصت برابر را در همه نقاط کشور به خصوص نقاط محروم کشور ایجاد کند.

*برگزاری 1100 کلاس درسی تا 15 فروردین ماه

در ادامه این دیدار مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش سیما با تقدیر از پیگیری دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان در شناسایی و رفع دغدغه‎های حوزه آموزش و پیشرفت علمی کشور از چگونگی فعالیت شبکه متبوع در انتقال یافته‌های آموزشی به دانش آموزان و رفع مشکلات ارتباطی آن گزارشی ارائه کرد.

وی با اشاره به برگزاری 1100 کلاس درسی تا 15 فروردین ماه ، گفت: شبکه آموزش از روز شنبه 17 اسفندماه با 24 کلاس درس کار خود را ادامه داد و شبکه چهار با 10 تا 12 کلاس روزانه به این مجموعه پیوست، همچنین شبکه قرآن نیز آموزش برخی از دروس مربوط به قرآن و هدیه‌های آسمانی را در این طرح متولی شد.

مدیر شبکه آموزش سیما خاطرنشان کرد: این اتفاق تا پایان سال 98 با قدرت ادامه پیدا کرد و از اول فروردین 99 نیز بدون هیچ تعطیلی به صورت زنده و البته همراه با برنامه‌های تولیدی تا 15 فروردین کلاس‌ها را ادامه دادیم.

وی خاطرنشان کرد: به عبارتی از 10 اسفند 98 تا 15 فروردین 99 نزدیک به 1110 کلاس درسی در شبکه آموزش؛ چهار و قرآن برگزار شد و این مرحله اول عملیات اجرای مدرسه تلویزیونی ایران بود.

احمدی‌افزادی تأکید کرد: یک بحث جدی در سطح کشور و بحث آموزش با نام عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر آموزشی مطرح است،زمانی که به کتاب درسی رجوع می‌کنید عدالت آموزشی در کشور مستقر می‌شود.

وی در خاتمه افزود: برخی از مدارس شهر تهران و دیگر شهرها امکان استفاده از منابع کمک آموزشی را دارند اما آیا در مناطق دورافتاده، در شهرها و روستاها و دیگر مناطق کشور آیا این امکانات فراهم است؟ به نظر ما آن چیزی که مهم است کتاب درسی است و مدرسه تلویزیونی بزرگترین دستاوردش برقراری عدالت آموزشی و فرصت های برابر آموزشی است که از طریق کتاب‌های کمک آموزشی و فضای مجازی قابل بیان نیست.

انتهای پیام/

دسته بندی:

آخرین اخبار

موضوع و میهمانان برنامه های زنده پنجشنبه 1 آبان ماه شبکه هفت سیما از چهارشنبه 30 مهر ماه با برنامه «بورسانه» به مخاطبان سرمایه گذاری و بورس را آموزش می دهد. برنامه «سرمایه»بررسی می کند / نقش رسانه در بازار سرمایه موضوع و میهمانان برنامه های زنده چهارشنبه 30 مهر «به وقت ایران» به موضوع مهارت های مدیریتی می‌پردازد #برنامه های زنده # سه شنبه ۲۹ مهر 1399 شبکه آموزش سیما «صبحی دیگر» به بیماری کرونا و پیشگیری از آن می پردازد موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه 28 مهر موضوع و میهمان برنامه یکشنبه ۲۷ مهر موضوع و میهمانان برنامه زنده شنبه 26 مهر «هفت آسمان»و«حضرت باران» ویژه برنامه های پایان صفر شبکه آموزش موضوع و میهمانان برنامه های زنده پنج شنبه 24 مهر موضوع و میهمانان برنامه های زنده چهار شنبه 23 مهر در برنامه«سرمایه» بررسی می شود موضوع و میهمانان برنامه های زنده سه شنبه 22 مهر موضوع و میهمانان برنامه های زنده دوشنبه 21 مهر «هفت آسمان» اربعینی می شود «سرمایه» فرهنگ سازی می کند حسینی: دریچه مدرسه تلویزیونی برای تمام ناشنوایان باز است «سرمایه» چشم انداز بازار بورس در هفته آینده را بررسی می کند رئیس دانشگاه تهران: صدا و سیما راه را برای افردی که در آینده به دانشگاه می آیند هموار می‌کند رئیس دانشگاه شهید بهشتی:صدا و سیما می‌تواند دانشگاه را از زبان دانشگاه‌هیان به بهترین شکل معرفی کند بیان تهدیدها و حقایق سرمایه گذاری در برنامه «سرمایه» تاکید بر ارتقای سطح مهارت و دانش ناشنوایان در سیما در برنامه «به وقت ایران» بررسی شد؛ نزدیک به ۲۰ میلیون دهک پایین رو به بحران داریم در برنامه «سرمایه» بررسی می شود؛ علت اصلی ریزشهای بازار چیست؟ سرمایه تنها به بازار بورس نمی‌پردازد؛ تلاش برای جلب اعتماد مردم در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛ کاهش ۸۰ درصدی بودجه مشاغل خانگی در سال جاری! «هفت نشان» از شبکه هفت سیما بررسی مصوبه ۲۰ شهریور شورایعالی بورس در «سرمایه» علی عسکری در دیدار با حدادعادل مطرح کرد؛ رسانه ملی حساس و هوشیار برای پاسداشت زبان فارسی نقش برخی وزراء در عدم اجرای سند تحول همکاری مشترک معاونت فضای مجازی و شبکه آموزش سیما پخش انیمیشن‌های محرمی از شبکه آموزش روايت آسيب هاي اجتماعي هر روز از "دريچه " شبكه آموزش در حوزه کشاورزی از دنیا عقبیم/ بین کشاورزان و دولت، دیواری حائل است ضرورت تدوین لایحه‌ای برای نیروی انسانی آموزش و پرورش/ کمبود 297 هزار معلم قدردانی وزیر آموزش و پرورش از روحیه جهادی تلاش گران مدرسه تلویزیونی در شبکه های سیما زنگ مدرسه تلویزیونی ایران به صدا درآمد جزئیات جدول آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران/ از اضافه شدن دروس پرورشی تا همکاری با رادیو برنامه های زنده شبکه آموزش چهارشنبه 12 اردیبهشت «هرخانه یک حسینیه» هر شب از شبکه آموزش سیما برنامه های زنده چهار شنبه 5 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 4 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما قدردانی وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از مدیرشبکه آموزش سیما توسعه کشت گلخانه اي در«رویش»بررسی می شود برنامه های زنده دوشنبه 3 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده یکشنبه 2 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما کشاورزی هوشمند در«رویش»واکاوی می شود تجلیل از عوامل مدرسه تلویزیونی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها