اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

آموزگاران شبکه آموزش دو برابر می‌شوند

رابط معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با صدا و سیما گفت: آموزش و پرورش برای جلوگیری از هدررفت انرژی معلمان، با بیش از ۱۰۰ نفر از نیروهای تازه نفس مصاحبه کرده و قرار است از هفته آینده تعدادی دیگر به معلمان شبکه آموزش افزوده شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما،محمدرضا سیفی رابط معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با صدا و سیما درباره انتخاب معلمان برای آموزش در صدا و سیما اظهار داشت: زحمات تمام معلمانی که هفته گذشته با وجود تمام خطرات ناشی از شیوع کرونا، برای تدریس به دانش‌آموزان حاضر شدند، ستودنی است.

 

وی افزود:‌ در حال حاضر چهار نفر از آقایان به طور قطعی آمادگی تدریس در شبکه آموزش را دارند و قرار است که از امروز یکشنبه ۱۸ اسفند ماه تدریس در این شبکه آموزش را آغاز کنند.

 

سیفی خاطرنشان کرد: در هفته گذشته ۱۰ معلم برای دوره ابتدایی در شبکه آموزش مشغول تدریس بودند، اما در هفته آینده این تعداد نیز دو برابر می‌شوند.

 

آموزش در تلویزیون، شبیه سازی مدرسه است

 

رابط معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با صدا و سیما گفت: شیوه آموزش به دانش آموزان از راه دور و از طریق تلویزیون، تلاشی است برای شبیه سازی مدرسه تا دانش آموزان همراه با والدین از این آموزش ها استفاده و تکالیف خود را برای فردا آماده کنند.

وی درباره آموزش از راه دور به دانش‌آموزان ابتدایی اظهار داشت: دانش آموزان دوره ابتدایی مانند دوره متوسطه خودخوان نیستند و به صورت خودجوش به تماشای برنامه‌های آموزشی تلویزیون نمی نشینند، از این رو والدین نیز باید هنگام آموزش از صدا و سیما فرزندان را همراهی کنند.

 

رابط معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با صدا و سیما افزود: قرار است هر روز برای هر شش پایه تحصیلی ابتدایی در شبکه آموزش برنامه‌های آموزشی پخش شود.

 

به گفته سیفی، تاکنون سه درس ریاضی، فارسی و علوم برای دانش آموزان ابتدایی در شبکه آموزش پخش می‌شد، اما قرار است که از این هفته دروس مطالعات اجتماعی، هدیه‌های آسمانی، قرآن، تفکر و پژوهش نیز در جدول آموزشی دانش‌آموزان قرار گیرد.

 

رابط معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با صدا و سیما، با اشاره به اینکه دروس به صورت تلفیقی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود، خاطرنشان کرد: قرار است دروس به صورت تلفیقی در یک جدول زمانی قرار گیرند؛ به طور مثال در کنار درس ریاضی، تربیت بدنی هم آموزش داده می شود.

 

سیفی با بیان اینکه آموزش همه درس‌ها اهمیت دارد، ادامه داد: دروس ابتدایی در یک جدول زمانی در کنار هم قرار می‌گیرند، هر روز برنامه ها در ۶ بسته برای ۶ پایه ابتدایی پخش می‌شوند.

 

وی عنوان کرد: عملکرد معلمان از سوی والدین بازخوردگیری می شود، سامانه ای هم پیش بینی شده است تا اولیا اشکالات خود را در آن مطرح کنند و روز بعد این سوالات توسط معلمان رفع اشکال شود.

 

گزینش دروس بر اساس نظرسنجی

 

رابط معاونت ابتدایی با صدا و سیما در ادامه درباره گزینش سرفصل دروس آموزشی در صدا و سیما گفت: از ابتدای سال تحصیلی تا زمان تعطیلی مدارس بر اساس تقویم آموزشی ۷۰ درصد آموزش‌ها در مدارس محقق شده است.

 

سیفی افزود: بی شک در برخی مدارس دروس آموزش داده شده به دانش آموزان جلوتر یا عقب‌تر از آموزش در صدا و سیما است اما بر اساس فراوانی کل کشور یک برآوردی شد که مشخص شود در شبکه آموزش از کدام قسمت کتاب‌ها شروع به تدریس شود.

 

وی ادامه داد: گزینش محتوای درسی آموزش داده شده در صدا و سیما بر اساس نظرسنجی کشور انجام می‌شود.

 

سیفی خاطرنشان کرد: در هفته اول آغاز این برنامه های آموزشی، هدف روحیه بخشی به جامعه بود و اینکه به خانواده ها نیز این پیام داده شود که آموزش و پرورش دانش آموزان را رها نکرده و برای آموزش این دانش آموزان برنامه‌هایی دارد اما برای هفته‌های آینده به آموزش و یادگیری هم اهمیت ویژه‌ای داده می شود.

 

ویروس کرونا که رسما کووید- ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از ۵۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

 

با توجه به تعطیلی مدارس به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در میان دانش آموزان، آموزش‌های مکمل از طریق شبکه آموزش در راستای استمرار فعالیت‌های یادگیری آغاز شده است.

دسته بندی:

آخرین اخبار

«هفت نشان» از شبکه هفت سیما بررسی مصوبه ۲۰ شهریور شورایعالی بورس در «سرمایه» علی عسکری در دیدار با حدادعادل مطرح کرد؛ رسانه ملی حساس و هوشیار برای پاسداشت زبان فارسی نقش برخی وزراء در عدم اجرای سند تحول همکاری مشترک معاونت فضای مجازی و شبکه آموزش سیما پخش انیمیشن‌های محرمی از شبکه آموزش روايت آسيب هاي اجتماعي هر روز از "دريچه " شبكه آموزش در حوزه کشاورزی از دنیا عقبیم/ بین کشاورزان و دولت، دیواری حائل است ضرورت تدوین لایحه‌ای برای نیروی انسانی آموزش و پرورش/ کمبود 297 هزار معلم قدردانی وزیر آموزش و پرورش از روحیه جهادی تلاش گران مدرسه تلویزیونی در شبکه های سیما زنگ مدرسه تلویزیونی ایران به صدا درآمد جزئیات جدول آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران/ از اضافه شدن دروس پرورشی تا همکاری با رادیو برنامه های زنده شبکه آموزش چهارشنبه 12 اردیبهشت «هرخانه یک حسینیه» هر شب از شبکه آموزش سیما برنامه های زنده چهار شنبه 5 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 4 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما قدردانی وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از مدیرشبکه آموزش سیما توسعه کشت گلخانه اي در«رویش»بررسی می شود برنامه های زنده دوشنبه 3 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده یکشنبه 2 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما کشاورزی هوشمند در«رویش»واکاوی می شود تجلیل از عوامل مدرسه تلویزیونی ایران برنامه های زنده شنبه 1 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما شبکه آموزش در هفته ای که گذشت آمادگی شبکه آموزش برای تولید سالانه حداقل یک مستند مسابقه مهارتی بازدید مدیر شبکه آموزش از مرکز پژوهش های سازمان فنی حرفه ای شبکه آموزش به کنکوری ها مشاوره تخصصی می دهد بررسی کارکردهای آبیاری به روش تیپ در«رویش» تربیت و مهارت آموزی به کودکان موضوع امشب برنامه به وقت ایران بابایی: اقدام عملی درباره کسب و کار اینترنتی در مجلس دهم نداشتیم / الفت نسب: به‌رسمیت نشناختن شبکه‌های مجازی، شکایت از صفحات را بی‌تاثیر می‌کند #برنامه های زنده چهارشنبه #22مرداد 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 21 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما #برنامه های زنده #دوشنبه20 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما بررسی افزایش تولید برنج در«رویش» #برنامه های زنده #یکشنبه 19 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما معرفی خانواده های برتر در «کی میاد ستاره چینی» مدیر شبکه آموزش سیما احکام جدید صادر کرد شبکه  آموزش سیما جمعه ها «نوسان» خواهد داشت دربرنامه « صبحی دیگر» مطرح شد/برگزاری مسابقات ملی مهارت به صورت غیر متمرکز برپایی کارگاه مجازی مجسمه سازی در شبکه آموزش #برنامه های زنده #چهارشنبه 15 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 14 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما کرونا و توفیق اجباری نظام آموزش کشور برای تحول به سوی " رسانه معلم #برنامه های زنده #دوشنبه ۱۳ مرداد 1399 شبکه آموزش سیما #برنامه های زنده #یکشنبه 12 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما #برنامه های زنده #پنجشنبه 9 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما عیسی‌زاده: ۵ میلیون نفر نیازمند کمک اورژانسی هستند/دولت مکلف است به زنان سرپرست خانوار مهارت آموزش دهد #برنامه های زنده #چهارشنبه 7 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما «مدرسه تلویزیونی ایران» نو می‌شود/ طرحی برای آموزش به ناشنوایان موفقیت شبکه آموزش در جذب نوجوانان

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها