اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

مدرسه‌ وار شدن شبکه آموزش سیما؛

استفاده بهینه آموزشی از تلویزیون یعنی این! وقتی کلاس درس واقعی جای برنامه‌های درآمدزایی کنکوری را می‌گیرد

مدرسه‌ای شدن بخشی از تلویزیون در پی نگرانی از شیوع بیماری کرونا، بعد از انتقادات بسیاری که به برنامه‌های کنکوری و صرفا درآمدزای تلویزیون می‌شده، به نظر اتفاقی درست و بجاست و اشاره به رسالت اصلی رسانه‌ای مثل صداوسیما دارد. 
به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، با شیوع بیماری کرونا در کشور و نگرانی بوجود آمده در پی افزایش آن، بسیاری از برنامه‌های فرهنگی تا ورزشی و آموزشی، بالاجبار به حالت تعلیق و توقف در آمده‌اند تا بدین شکل عموم مردم نیز در معرض این بیماری قرار نگیرند.
تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، یکی از اتفاقاتی بود که در این روزهای اخیر شکل جدی‌تری به خود گرفت. بر همین اساس نیز عمده دانشگاه‌ها تا تعطیلات نوروز، با یک برنامه‌ریزی تلاش کرده‌اند که کلاس‌های آموزش مجازی را در دستور کار بگذارند که این خود شیوه جایگزین جالبی به نظر می‌رسد.
در کنار دانشگاه‌ها، مدارس نیز که با تعطیلی‌های احتمالی پی در پی و چند روزه همراه هستند، کم‌کم با یک خلأ جدی در استمرار آموزش به دانش‌آموزان مواجه خواهند بود، به ویژه اینکه همین تعطیلی‌های معقول، ممکن است اما بار کیفی یادگیری بچه‌ها را با مشکل مواجه کند.
بر این اساس هماهنگی میان آموزش‌وپرورش و صداوسیما به نظر موجب ابتکاری ایده‌آل شده تا جایی که شبکه آموزش سیما سعی دارد به دور از برنامه‌های کنکوری و درسی کلیشه‌ای خود، این جای خالی را پر کند. این شبکه طی چند روز اخیر و در جهت استمرار آموزشی دانش‌آموزان، در ساعات مختلف رویکرد درسی متنوعی را روی آنتن می‌برد که به نحوی بردن کلاس‌های مدرسه در خانه بچه‌هاست.
چنانکه بچه‌ها می‌توانند در ساعات مختلف و برحسب برنامه درسی‌شان، پای درس این کلاس‌های صوتی و تصویری بنشینند و به نوعی تعطیلات فعلی را در نبود مدرسه، به شیوه آموزش از راه دور پر کنند.
این اتفاق بعد از انتقادات بسیاری که به برنامه‌های کنکوری و صرفا درآمدزای تلویزیون می‌شد و البته جای نقد بسیاری هم داشت، به نظر اتفاقی درست و بجاست و اشاره به رسالت اصلی رسانه‌ای مثل صداوسیما دارد. از این جهت که یکی از اضلاع رسانه‌ها در کنار صنعت و سرگرمی، قطعا امر آموزش و اطلاع‌رسانی است. بنابراین استفاده از فضای رسانه‌ای خصوصا در این شرایط حساس و نگران‌کننده ناشی از شیوع کرونا، متوجه کارکرد درست و منطقی از رسانه است.
پس رسانه از جمله تلویزیون رسانه ملی کارکردی دارد، از بعد پوشش اطلاع‌رسانی صحیح تا آموزش و خدمت‌دهی به جامعه که خاصه در شرایط منحصر به فردی مثل همین زمانه حال، باید غلظتی دو چندان یابد.
مصادیق این موارد در شرایط نسبتا حساس فعلی، خوشبختانه در رسانه‌ها علی‌الخصوص تلویزیون رنگ و بوی جدی‌تر و ملزوم‌تری گرفته که همین ورود کتب مدارس به آنتن سیما و رویکرد مدرسه‌وار بودن رسانه ملی یکی از این موارد است. این جریان همان استفاده بهینه از رسانه‌های جمعی تلقی می‌شود یعنی رسانه‌ای که دیگر و صرفا نباید همه هم و غمش را روی سرگرمی بگذارد. سرگرمی بجای خود و درآمدزایی و علمی‌وار بودنش نیز بجای خود.

دسته بندی:

آخرین اخبار

جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران کلاس درس شبکه آموزش سیما و شبکه چهار سیما  یکشنبه 17  فروردین ٩٩ جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران شبکه آموزش(شبکه7) وزیر آموزش و پرورش:مدرسه تلویزیونی زمینه های عدالت آموزشی و فرصت های برابر را فراهم کرد جدول پخش مدرسه تلویزیونی شبکه آموزش جمعه ١۵  فروردین جدول پخش مدرسه تلویزیونی روز پنجشنبه ١۴  فروردین جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران 13 فروردین سخنگوی دولت در "زنگ هفت" مطرح كرد؛ جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران جدول پخش برنامه مدر سه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدر سه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول برنامه مدر سه تلویزیونی ایران جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه های درسی پنجشنبه ۲۹ اسفندماه ۹۸ شبکه آموزش جدول پخش برنامه های درسی چهارشنبه ۲۸ اسفندماه ۹۸ شبکه آموزش جدول پخش برنامه های درسی سه شنبه ٢٧ اسفند  ماه شبکه آموزش جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه ۴ جدول پخش برنامه های درسی شنبه ۲۴ اسفند ماه شبکه آموزش احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش(هفت):درگذشت یک  مدیر جهادگر رسانه ای در سیما جدول پخش برنامه های درسی جمعه ۲۳ اسفند ماه شبکه آموزش جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما در روزپنجشنبه ٢٢ اسفند رونمایی از« نرم افزار هفت»در شبکه هفت سیما جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما  روز چهارشنبه 21 اسفندماه ۹۸ «فرصت برابر» دکور برنامه را در اختیار مدرسه تلویزیونی قرار داد/ تغییرمجری در سال آینده آموزگاران شبکه آموزش دو برابر می‌شوند جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما  روز سه شنبه۲۰ اسفندماه ۹۸ جدول پخش برنامه درسي مدرسه تلويزيوني در شبكه چهار روز دوشنبه ۱۹ اسفندازشبکه (۴) جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما  روز دوشنبه ۱۹ اسفندماه ۹۸ اطلاعیه شماره ۹ یکشنبه ۱۸ اسفند از شبکه (۴) 📣📣اطلاعیه شماره۹جدول زمانی پخش زنده دروس  روزیکشنبه۱۸اسفندماه ۹۸ از شبکه ۷(شبکه آموزش ): مدیر شبکه آموزش اعلام کرد به بهانه پخش کلاس‌های آموزشی در شبکه هفت سیما؛ اطلاعیه شماره۸جدول زمانی پخش زنده دروس روزشنبه۱۷ اسفندماه ۹۸ از شبکه ۷(شبکه آموزش ): اطلاعیه شماره۷جدول زمانی پخش زنده دروس  روزجمعه۱۶ اسفندماه ۹۸ : اطلاعیه شماره ۶جدول زمانی پخش زنده دروس  روزپنج شنبه ۱۵ اسفندماه ۹۸ : بررسی ضرورت آموزش از راه دور در«خونه اینجاست» «کرونا» جرقه «عدالت آموزشی» در سیما/ وقتی قاب جادو «کلاس» می‌شود اطلاعیه شماره 5 جدول زمانی پخش زنده دروس  روز چهارشنبه 14 اسفندماه ۹۸ : جدول پخش برنامه های درسی شبکه هفت سیما به صورت ثابت روی آنتن می رود پایان فصل اول برنامه «از من بپرس» ادامه طرح آموزش تلویزیونی در ماه مبارک رمضان ۱۳۹۹/ پاسخ زنده معلمان به سؤالات درسی دانش‌آموزان مدرسه‌ وار شدن شبکه آموزش سیما؛ جدول پخش دروس مدارس سه شنبه 13 اسفند جدول پخش دو شنبه 12 اسفند گفتگو با مدیر شبکه هفت سیما؛

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها