اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

راه اندازی میزهای مهارت در شبکه آموزش

مدیر شبکه آموزش سیما با اشاره به همکاری مشترک با مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور از راه اندازی میزهای مهارت با هدف تولید، انتقال و ترویج فرهنگ جامع مهارت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما،  شبکه آموزش سیما در میزبانی از مدیران سازمان آموزش فنی و حرفه ای، راه های همکاری در تولید مهارت، افزایش میل به مهارت آموزی، راه اندازی مسابقات ملی و بین المللی مهارت، ایجاد بازارهای مهارتی و ... را بررسی کرد.

دکتر احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش سیما در ابتدا با اشاره به پوشش رسانه ای مناسب در مسابقات کازان گفت: برای اولین بار دوربین رسانه با تیم ملی مهارت همراه شد، پخش اختتامیه مسابقات و حضور شرکت کنندگان ایرانی برای بسیاری ناشناخته بود و مبنای پیشنهاد ورود تمام سازمان ها، نهادها و سمن های مرتبط در ایجاد تیم ملی مهارت شد.

مدیر شبکه آموزش در این جلسه خواستار برگزاری مسابقات ملی مهارت شد و افزود: پنجه های کار آمد از کلیدواژه های زیبای مقام معظم رهبری در زمینه آموزش مهارت بوده و آن را مبنایی برای بی نیازی کشور دانسته اند، برگزاری مسابقاتی در سطح ملی، کشورهای اسلامی و مثلا کشورهای عضو اکو به عنوان پیشنهاد راهبردی رسانه ملی فصلی جدید در اشتغال زایی و ترویج فرهنگ مهارت آموزی باشد. مسابقاتی که برگرفته از فرهنگ غنی کشور ما و منطقه بوده و می تواند تولید و اشاعه مهارت را در میان کشورهای دوست افزایش دهد.

وی راه اندازی بازار مهارت در حاشیه مسابقات را امری ضروری دانست و افزود: مهارت تجارت موضوعی مهم در دنیای امروز به شمار می رود. اینکه بتوانیم کالاها و تولیدات خود را در چنین بازارهایی عرضه کرده و از درآمدهای حاصل از آن بهره مند شویم راهی مطمین در جهت خودکفایی است.

دکتر احمدی افزادی ادامه داد: راه اندازی میزهای مهارت از دیگر موضوعاتی است که فرآیندهای پیچیده آموزش را دور زده و خارج از نگاه کارگاهی و محیطی موجب بالا رفتن اعتماد به نفس جوانان در خانواده ها شده و برای آنها درآمد زایی می کند. میزهای مهارتی همچون تعمیر لوازم منزل، نجاری، تعمیرات ساختمان، نجاری و... می تواند بخش قابل ملاحظه ای از مخارج خانواده را کاهش دهد.

دکتر احمدی افزادی جشنواره تولید فیلم های مهارتی مردمی را راهی مناسب برای افزایش سرعت و میدان اطلاعات دانست و اضافه کرد: راه اندازی چنین جشنواره ای در انتقال اطلاعات و سرعت بخشی آن اهمیت بسزایی دارد. از صاحبان مهارت می خواهیم، کارهای خود را در بسته های کوچک تصویری به دبیرخانه مهارت سیما، ارسال کنند. نتیجه چنین جشنواره ای تولید صدها ساعت آموزش در زمینه های متنوع و کاربردی خواهد بود.

مدیر شبکه آموزش از تولید برنامه های مهارت آموزی "رویش  و کاریز" «هر ایرانی یک مهارت» در حوزه کشاورزی  خبر داد و گفت: خوشبختانه رئیس رسانه ملی امر آموزش مهارت را موضوعی جدی دانسته و شبکه های رادیویی و تلویزیونی به این مهم اهتمام می ورزند.

افزایش اعتماد، ایجاد احساس نیاز، بالا بردن سرعت مهارت آموزی به وسیله تولید برنامه های کوتاه و بهره گیری از فضای مجازی از دیگر موضوعاتی بود که دکتر احمدی افزادی به آن اشاره کرده و گفت: در تولید برنامه های کاربردی در حوزه مهارت تلاش کردیم تا نمونه های پیشرو را شناسایی و از الگوهای رفتاری مناسب الهام بگیریم. به همین علت آلمان را به عنوان کشوری پیشرو در امر مهارت انتخاب کردیم و زمینه های همکاری را از طریق ارتباط با سفارت هموار کرده ایم.

وی اضافه کرد: راه اندازی اپلیکیشن نماشا پلاس اتفاق بزرگ دیگر در دست انجام است. این اپلیکیشن به استاد و کارآموز فرصتی برای ارتباط مستقیم در فضای مجازی می دهد. فرصتی که قادر است ما را به نقطه عملیاتی برساند.

در ادامه این دیدار رضا باجولوند رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور با اشاره به حمایت های رسانه ملی در طول مسابقات بین المللی مهارت گفت: برای اولین بار حضور دوربین شبکه آموزش باعث شد دوستان ما در طول مسابقات احساس تنهایی و غربت نکنند.

حساسیت نسبت به مهارت آموزی موضوع دیگری بود که باجولوند بر آن تاکید کرده و نقش رسانه را در افزایش علاقمندی جوانان به آن پررنگ دانست و ادامه داد: رسیدن به یک ادبیات مشترک در زمینه مهارت آموزی امری مهم به شمار می رود و سازمان آموزش فنی حرفه ای این امکان را می دهد تا با حداکثر ظرفیت های خود در گروه ها، مراکز استان ها و آنسوی مرزها به افق مورد نظر دست یابد.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت های این مرکز در طول چند سال گذشته اضافه کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای ظرفیت های مناسبی در زمینه مهارت آموزی دارد و در طول این سال ها همکاری های خوبی با صداوسیما داشته به طوری که امروز در آرشیو مرکز فیلم ها خوبی در زمینه آموزش مهارت وجود دارد که در تمامی مراکز آموزشی استفاده می شود.

تولید فیلم های آموزشی و تهیه محتوا موضوع دیگری بود که رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور به آن اشاره کرد و افزود: مربیان و اساتید مجرب در زمینه آموزش از دیگر ظرفیت های این مرکز به شمار می رود و پیش بینی می کنیم با همکاری شبکه آموزش و تدوین سناریویی مناسب آموزش مهارت به سطح کشور آورده شود. راه اندازی تورهای مهارتی در مرکز تربیت مربی از دیگر مشوق هایی است که می تواند ما را در تولید محتوا یاری رساند.

شبکه مطالعات مهارت، دعوت از افراد متخصص برای ارائه برنامه، شناسایی استاد کاران حرفه ای در سراسر کشور، تولید بسته های کوچک آموزشی از جمله موضوعاتی دیگری بود که رضا باجولوند تفصیل در مورد هر یک توضیح داد و اضافه کرد: از دیگر موضوعاتی که امروز بر آن تاکید می شود بحث هوشمندسازی در حوزه فنی و حرفه ای کشور است. همچنین بهره گیری از استادکاران محلی در هر بخش و استان مسلما زمینه ساز افزایش اشتغال و پیشگیری از آسیب های اجتماعی متاثر از بیکاری است.

وی نظام جامع مهارت را فرصتی برای کشور دانست و اضافه کرد: چندی پیش همایشی با عنوان فراتر از مهارت برگزار شود و در آن افرادی دعوت شدند که کسب و کاری را بعد از آموزش های حرفه ای انتخاب کرده بودند و زندگیشان را دگرگون کرده بود. توجه به مهارت های نرم یعنی آموزش اخلاق حرفه ای، ایمنی و مسئولیت های اجتماعی از دیگر نیازهای هر فرد در زمینه مهارت آموزی به شمار می رود.

در پایان این دیدار با هدف تولید برنامه های مهارت محور تفاهم نامه همکاری میان شبکه آموزش سیما و مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور امضاء شد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

وزیر آموزش و پرورش:مدرسه تلویزیونی زمینه های عدالت آموزشی و فرصت های برابر را فراهم کرد جدول پخش مدرسه تلویزیونی شبکه آموزش جمعه ١۵  فروردین جدول پخش مدرسه تلویزیونی روز پنجشنبه ١۴  فروردین جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران 13 فروردین سخنگوی دولت در "زنگ هفت" مطرح كرد؛ جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران جدول پخش برنامه مدر سه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدر سه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول برنامه مدر سه تلویزیونی ایران جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه های درسی پنجشنبه ۲۹ اسفندماه ۹۸ شبکه آموزش جدول پخش برنامه های درسی چهارشنبه ۲۸ اسفندماه ۹۸ شبکه آموزش جدول پخش برنامه های درسی سه شنبه ٢٧ اسفند  ماه شبکه آموزش جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما جدول پخش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه ۴ جدول پخش برنامه های درسی شنبه ۲۴ اسفند ماه شبکه آموزش احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش(هفت):درگذشت یک  مدیر جهادگر رسانه ای در سیما جدول پخش برنامه های درسی جمعه ۲۳ اسفند ماه شبکه آموزش جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما در روزپنجشنبه ٢٢ اسفند رونمایی از« نرم افزار هفت»در شبکه هفت سیما جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما  روز چهارشنبه 21 اسفندماه ۹۸ «فرصت برابر» دکور برنامه را در اختیار مدرسه تلویزیونی قرار داد/ تغییرمجری در سال آینده آموزگاران شبکه آموزش دو برابر می‌شوند جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما  روز سه شنبه۲۰ اسفندماه ۹۸ جدول پخش برنامه درسي مدرسه تلويزيوني در شبكه چهار روز دوشنبه ۱۹ اسفندازشبکه (۴) جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران از شبکه آموزش سیما  روز دوشنبه ۱۹ اسفندماه ۹۸ اطلاعیه شماره ۹ یکشنبه ۱۸ اسفند از شبکه (۴) 📣📣اطلاعیه شماره۹جدول زمانی پخش زنده دروس  روزیکشنبه۱۸اسفندماه ۹۸ از شبکه ۷(شبکه آموزش ): مدیر شبکه آموزش اعلام کرد به بهانه پخش کلاس‌های آموزشی در شبکه هفت سیما؛ اطلاعیه شماره۸جدول زمانی پخش زنده دروس روزشنبه۱۷ اسفندماه ۹۸ از شبکه ۷(شبکه آموزش ): اطلاعیه شماره۷جدول زمانی پخش زنده دروس  روزجمعه۱۶ اسفندماه ۹۸ : اطلاعیه شماره ۶جدول زمانی پخش زنده دروس  روزپنج شنبه ۱۵ اسفندماه ۹۸ : بررسی ضرورت آموزش از راه دور در«خونه اینجاست» «کرونا» جرقه «عدالت آموزشی» در سیما/ وقتی قاب جادو «کلاس» می‌شود اطلاعیه شماره 5 جدول زمانی پخش زنده دروس  روز چهارشنبه 14 اسفندماه ۹۸ : جدول پخش برنامه های درسی شبکه هفت سیما به صورت ثابت روی آنتن می رود پایان فصل اول برنامه «از من بپرس» ادامه طرح آموزش تلویزیونی در ماه مبارک رمضان ۱۳۹۹/ پاسخ زنده معلمان به سؤالات درسی دانش‌آموزان مدرسه‌ وار شدن شبکه آموزش سیما؛ جدول پخش دروس مدارس سه شنبه 13 اسفند جدول پخش دو شنبه 12 اسفند گفتگو با مدیر شبکه هفت سیما؛ فراهم شدن امکان دانلود کلاس های درسی از سایت شبکه هفت سیما جدول پخش برنامه های مدرسه در روز یکشنبه 11 اسفند

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها