اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

راه اندازی میزهای مهارت در شبکه آموزش

مدیر شبکه آموزش سیما با اشاره به همکاری مشترک با مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور از راه اندازی میزهای مهارت با هدف تولید، انتقال و ترویج فرهنگ جامع مهارت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما،  شبکه آموزش سیما در میزبانی از مدیران سازمان آموزش فنی و حرفه ای، راه های همکاری در تولید مهارت، افزایش میل به مهارت آموزی، راه اندازی مسابقات ملی و بین المللی مهارت، ایجاد بازارهای مهارتی و ... را بررسی کرد.

دکتر احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش سیما در ابتدا با اشاره به پوشش رسانه ای مناسب در مسابقات کازان گفت: برای اولین بار دوربین رسانه با تیم ملی مهارت همراه شد، پخش اختتامیه مسابقات و حضور شرکت کنندگان ایرانی برای بسیاری ناشناخته بود و مبنای پیشنهاد ورود تمام سازمان ها، نهادها و سمن های مرتبط در ایجاد تیم ملی مهارت شد.

مدیر شبکه آموزش در این جلسه خواستار برگزاری مسابقات ملی مهارت شد و افزود: پنجه های کار آمد از کلیدواژه های زیبای مقام معظم رهبری در زمینه آموزش مهارت بوده و آن را مبنایی برای بی نیازی کشور دانسته اند، برگزاری مسابقاتی در سطح ملی، کشورهای اسلامی و مثلا کشورهای عضو اکو به عنوان پیشنهاد راهبردی رسانه ملی فصلی جدید در اشتغال زایی و ترویج فرهنگ مهارت آموزی باشد. مسابقاتی که برگرفته از فرهنگ غنی کشور ما و منطقه بوده و می تواند تولید و اشاعه مهارت را در میان کشورهای دوست افزایش دهد.

وی راه اندازی بازار مهارت در حاشیه مسابقات را امری ضروری دانست و افزود: مهارت تجارت موضوعی مهم در دنیای امروز به شمار می رود. اینکه بتوانیم کالاها و تولیدات خود را در چنین بازارهایی عرضه کرده و از درآمدهای حاصل از آن بهره مند شویم راهی مطمین در جهت خودکفایی است.

دکتر احمدی افزادی ادامه داد: راه اندازی میزهای مهارت از دیگر موضوعاتی است که فرآیندهای پیچیده آموزش را دور زده و خارج از نگاه کارگاهی و محیطی موجب بالا رفتن اعتماد به نفس جوانان در خانواده ها شده و برای آنها درآمد زایی می کند. میزهای مهارتی همچون تعمیر لوازم منزل، نجاری، تعمیرات ساختمان، نجاری و... می تواند بخش قابل ملاحظه ای از مخارج خانواده را کاهش دهد.

دکتر احمدی افزادی جشنواره تولید فیلم های مهارتی مردمی را راهی مناسب برای افزایش سرعت و میدان اطلاعات دانست و اضافه کرد: راه اندازی چنین جشنواره ای در انتقال اطلاعات و سرعت بخشی آن اهمیت بسزایی دارد. از صاحبان مهارت می خواهیم، کارهای خود را در بسته های کوچک تصویری به دبیرخانه مهارت سیما، ارسال کنند. نتیجه چنین جشنواره ای تولید صدها ساعت آموزش در زمینه های متنوع و کاربردی خواهد بود.

مدیر شبکه آموزش از تولید برنامه های مهارت آموزی "رویش  و کاریز" «هر ایرانی یک مهارت» در حوزه کشاورزی  خبر داد و گفت: خوشبختانه رئیس رسانه ملی امر آموزش مهارت را موضوعی جدی دانسته و شبکه های رادیویی و تلویزیونی به این مهم اهتمام می ورزند.

افزایش اعتماد، ایجاد احساس نیاز، بالا بردن سرعت مهارت آموزی به وسیله تولید برنامه های کوتاه و بهره گیری از فضای مجازی از دیگر موضوعاتی بود که دکتر احمدی افزادی به آن اشاره کرده و گفت: در تولید برنامه های کاربردی در حوزه مهارت تلاش کردیم تا نمونه های پیشرو را شناسایی و از الگوهای رفتاری مناسب الهام بگیریم. به همین علت آلمان را به عنوان کشوری پیشرو در امر مهارت انتخاب کردیم و زمینه های همکاری را از طریق ارتباط با سفارت هموار کرده ایم.

وی اضافه کرد: راه اندازی اپلیکیشن نماشا پلاس اتفاق بزرگ دیگر در دست انجام است. این اپلیکیشن به استاد و کارآموز فرصتی برای ارتباط مستقیم در فضای مجازی می دهد. فرصتی که قادر است ما را به نقطه عملیاتی برساند.

در ادامه این دیدار رضا باجولوند رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور با اشاره به حمایت های رسانه ملی در طول مسابقات بین المللی مهارت گفت: برای اولین بار حضور دوربین شبکه آموزش باعث شد دوستان ما در طول مسابقات احساس تنهایی و غربت نکنند.

حساسیت نسبت به مهارت آموزی موضوع دیگری بود که باجولوند بر آن تاکید کرده و نقش رسانه را در افزایش علاقمندی جوانان به آن پررنگ دانست و ادامه داد: رسیدن به یک ادبیات مشترک در زمینه مهارت آموزی امری مهم به شمار می رود و سازمان آموزش فنی حرفه ای این امکان را می دهد تا با حداکثر ظرفیت های خود در گروه ها، مراکز استان ها و آنسوی مرزها به افق مورد نظر دست یابد.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت های این مرکز در طول چند سال گذشته اضافه کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای ظرفیت های مناسبی در زمینه مهارت آموزی دارد و در طول این سال ها همکاری های خوبی با صداوسیما داشته به طوری که امروز در آرشیو مرکز فیلم ها خوبی در زمینه آموزش مهارت وجود دارد که در تمامی مراکز آموزشی استفاده می شود.

تولید فیلم های آموزشی و تهیه محتوا موضوع دیگری بود که رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور به آن اشاره کرد و افزود: مربیان و اساتید مجرب در زمینه آموزش از دیگر ظرفیت های این مرکز به شمار می رود و پیش بینی می کنیم با همکاری شبکه آموزش و تدوین سناریویی مناسب آموزش مهارت به سطح کشور آورده شود. راه اندازی تورهای مهارتی در مرکز تربیت مربی از دیگر مشوق هایی است که می تواند ما را در تولید محتوا یاری رساند.

شبکه مطالعات مهارت، دعوت از افراد متخصص برای ارائه برنامه، شناسایی استاد کاران حرفه ای در سراسر کشور، تولید بسته های کوچک آموزشی از جمله موضوعاتی دیگری بود که رضا باجولوند تفصیل در مورد هر یک توضیح داد و اضافه کرد: از دیگر موضوعاتی که امروز بر آن تاکید می شود بحث هوشمندسازی در حوزه فنی و حرفه ای کشور است. همچنین بهره گیری از استادکاران محلی در هر بخش و استان مسلما زمینه ساز افزایش اشتغال و پیشگیری از آسیب های اجتماعی متاثر از بیکاری است.

وی نظام جامع مهارت را فرصتی برای کشور دانست و اضافه کرد: چندی پیش همایشی با عنوان فراتر از مهارت برگزار شود و در آن افرادی دعوت شدند که کسب و کاری را بعد از آموزش های حرفه ای انتخاب کرده بودند و زندگیشان را دگرگون کرده بود. توجه به مهارت های نرم یعنی آموزش اخلاق حرفه ای، ایمنی و مسئولیت های اجتماعی از دیگر نیازهای هر فرد در زمینه مهارت آموزی به شمار می رود.

در پایان این دیدار با هدف تولید برنامه های مهارت محور تفاهم نامه همکاری میان شبکه آموزش سیما و مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور امضاء شد.

دسته بندی:

آخرین اخبار

سرمایه تنها به بازار بورس نمی‌پردازد؛ تلاش برای جلب اعتماد مردم در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛ کاهش ۸۰ درصدی بودجه مشاغل خانگی در سال جاری! «هفت نشان» از شبکه هفت سیما بررسی مصوبه ۲۰ شهریور شورایعالی بورس در «سرمایه» علی عسکری در دیدار با حدادعادل مطرح کرد؛ رسانه ملی حساس و هوشیار برای پاسداشت زبان فارسی نقش برخی وزراء در عدم اجرای سند تحول همکاری مشترک معاونت فضای مجازی و شبکه آموزش سیما پخش انیمیشن‌های محرمی از شبکه آموزش روايت آسيب هاي اجتماعي هر روز از "دريچه " شبكه آموزش در حوزه کشاورزی از دنیا عقبیم/ بین کشاورزان و دولت، دیواری حائل است ضرورت تدوین لایحه‌ای برای نیروی انسانی آموزش و پرورش/ کمبود 297 هزار معلم قدردانی وزیر آموزش و پرورش از روحیه جهادی تلاش گران مدرسه تلویزیونی در شبکه های سیما زنگ مدرسه تلویزیونی ایران به صدا درآمد جزئیات جدول آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران/ از اضافه شدن دروس پرورشی تا همکاری با رادیو برنامه های زنده شبکه آموزش چهارشنبه 12 اردیبهشت «هرخانه یک حسینیه» هر شب از شبکه آموزش سیما برنامه های زنده چهار شنبه 5 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 4 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما قدردانی وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از مدیرشبکه آموزش سیما توسعه کشت گلخانه اي در«رویش»بررسی می شود برنامه های زنده دوشنبه 3 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده یکشنبه 2 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما کشاورزی هوشمند در«رویش»واکاوی می شود تجلیل از عوامل مدرسه تلویزیونی ایران برنامه های زنده شنبه 1 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما شبکه آموزش در هفته ای که گذشت آمادگی شبکه آموزش برای تولید سالانه حداقل یک مستند مسابقه مهارتی بازدید مدیر شبکه آموزش از مرکز پژوهش های سازمان فنی حرفه ای شبکه آموزش به کنکوری ها مشاوره تخصصی می دهد بررسی کارکردهای آبیاری به روش تیپ در«رویش» تربیت و مهارت آموزی به کودکان موضوع امشب برنامه به وقت ایران بابایی: اقدام عملی درباره کسب و کار اینترنتی در مجلس دهم نداشتیم / الفت نسب: به‌رسمیت نشناختن شبکه‌های مجازی، شکایت از صفحات را بی‌تاثیر می‌کند #برنامه های زنده چهارشنبه #22مرداد 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 21 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما #برنامه های زنده #دوشنبه20 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما بررسی افزایش تولید برنج در«رویش» #برنامه های زنده #یکشنبه 19 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما معرفی خانواده های برتر در «کی میاد ستاره چینی» مدیر شبکه آموزش سیما احکام جدید صادر کرد شبکه  آموزش سیما جمعه ها «نوسان» خواهد داشت دربرنامه « صبحی دیگر» مطرح شد/برگزاری مسابقات ملی مهارت به صورت غیر متمرکز برپایی کارگاه مجازی مجسمه سازی در شبکه آموزش #برنامه های زنده #چهارشنبه 15 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 14 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما کرونا و توفیق اجباری نظام آموزش کشور برای تحول به سوی " رسانه معلم #برنامه های زنده #دوشنبه ۱۳ مرداد 1399 شبکه آموزش سیما #برنامه های زنده #یکشنبه 12 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما #برنامه های زنده #پنجشنبه 9 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما عیسی‌زاده: ۵ میلیون نفر نیازمند کمک اورژانسی هستند/دولت مکلف است به زنان سرپرست خانوار مهارت آموزش دهد #برنامه های زنده #چهارشنبه 7 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها