اپلیکیشن شبکه آموزش
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

«بهترین خود باش» شعار جدیدترین برنامه شامگاهی شبکه آموزش سیما

نشست خبری برنامه  شامگاهی «خونه اینجاست»سه شنبه 26 آذر ماه در فرهنگسرای رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه هفت سیما، در این نشست مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه هفت سیما، مهدی خلجی مدیرگروه مهارت های تخصصی و عمومی شبکه هفت سیما، مریم فیروزی تهیه کننده، فوژان احمدی مجری، حمید پارسا مجری و گزارشگر حضور داشتند.

مریم فیروزی یکی از تهیه کنندگان برنامه «خونه اینجاست» در ابتدای نشست بیان کرد: این برنامه از روز یکشنبه ۱ دی ماه به مدت یک ساعت روزهای شنبه تا چهارشنبه روی آنتن شبکه هفت می رود. مدت هاست در تلاشیم این برنامه را بسازیم. در فضایی که برای این برنامه تدارک دیده ایم جرات کردیم وارد فضای جدیدی بشویم. این برنامه شامگاهی در حوزه مهارت های اجتماعی تدارک دیده شده است و برای تمام افراد جامعه دیدنی و سرگرم کننده و شاد کننده است. دو کار متفاوت قرار است در این برنامه انجام دهیم و آیتم های متفاوتی نیز طراحی کرده ایم که مخاطب محور است و تمام امید ما این است که دیده شویم و واکنش مردم را بگیریم. همچنین آیتم های پیش بینی شده را نیز خودمان تدارک دیده ایم. مردم خودشان را بیشتر از برنامه های معمول در برنامه ما خواهند دید.

مهدی خلجی مدیرگروه مهارت های تخصصی و عمومی شبکه هفت سیما در ادامه عنوان کرد:  مجوز ساخت این برنامه در اسفند ۹۷ صادر شد و جریان فکری از همان جا آغاز به کار کرد که ما باید چه کارهایی انجام دهیم. تاکید مدیر شبکه بر متفاوت بودن این برنامه بود که اگر بخواهیم برنامه ای بسازیم که خانواده محور با رویکرد مهارت اجتماعی باشد که همه شبکه ها این برنامه ها را دارند و ما باید یک کار ویژه انجام دهیم. ایده های مختلفی مطرح شد و افراد جوانی برای این کار آمدند.

وی گفت: از حدود دو ماه پیش چارچوب منسجمی را تشکیل دادیم که قرار است این برنامه زنده روی آنتن برود. برنامه ها از همان ابتدا نگاه و انتظارات مخاطب را متفاوت می کند که مخاطب با آن ارتباط بگیرد و برایش سوال پیش بیاید. همچنین با برنامه تعامل داشته باشند. از دکور تا خود برنامه، مدیر محترم ایده هایی به ما ارایه دادند و ما چون برنامه زنده است دشواری هایی هم داریم. فرم این برنامه نو است و تلاش می کنیم که جذاب باشد. نگاه و رویکرد اصلی این برنامه نگاه به لایه های واقعی و کف جامعه ای است که داریم و در برنامه های مختلف سیما دیده نشده است و ما به مسایلی ورود کردیم که بقیه به آن نپرداخته بودیم.

فوژان احمدی نیز در سخنانی بیان کرد: خوشحالم که شرایط این نشست فراهم شد که خود می تواند نقطه قوت این برنامه باشد.خوشحالم در شبکه آموزش که مدیرانی دغدغه مند و محتوامحور دارد، هستم. مدیرانی که اعتماد به جوانان می کنند. من قبلا تجربه حضور در برنامه های خانواده محور را داشته ام اما دغدغه ما این بود برنامه ای متفاوت بسازیم چرا که دغدغه خانواده ها نیز تغییر کرده است و اگر برنامه جدید نباشد، مخاطب را از دست می دهیم. سعی کردیم تمام آیتم ها تازگی داشته باشد. ضمن اینکه در شبکه های سیما برنامه شبانه گفتگو محور و خانوادگی نداریم. من فکر می کنم این برنامه محفل خوبی می تواند برای خانواده ها باشد.

تهیه کننده «خونه اینجاست» در ادامه با اشاره به اینکه آن چیزی که سرمایه اصلی و اصیل ما ایرانیان است خود ما هستیم، عنوان کرد: این دفعه به جای مطالبه از مسئولان از خودمان مطالبه کنیم و از خودمان نیز یاد بگیریم. این بار دوربین را برگردانده ایم به سمت مردم. نه مسئولان در برنامه ما هستند و نه کارشناسان به صورت همیشگی. شاید من برنامه ساز قبلا جرات ساخت این برنامه را نداشتم اما در جلسه ای که با مدیر شبکه داشتیم به ما کمک کرد، وارد فاز دیگری از برنامه سازی شویم و سعی کنیم وظیفه رسانه های خود را که جلوتر از نیاز داشتن است، انجام دهیم و من جرات ساخت این برنامه را پیدا کردم.

مسعود احمدی افزادی مدیرشبکه هفت نیز در سخنانی مطرح کرد: همه ما با تمام دشواری ها در حوزه رسانه می خواهیم یک قدم به سمت جلو برداریم. ما در حوزه شبکه آموزش در دوره جدید به دنبال مهارت هستیم. شعار ما مردم، آموزش و مهارت است. دانایی مبتنی بر توانایی می تواند ما را به جایی برساند اما متاسفانه ما مملو از دانش های صرف و محصور شدیم. از دانایی کمی دور شدیم و کمی بیشتر به سمت خوانش رفتیم.

وی افزود: ما در شبکه هفت به سمت مهارت حرکت کرده ایم. در برنامه خونه اینجاست می خواهیم بحث مهارت ها را مطرح کنیم. این برنامه بنا ندارد مشابه سایر برنامه های هم عرض خودش باشد و می خواهد فاصله با مردمی که از جنس کار و خیابان هستند، کمتر کند. مردم باید خودشان را در برنامه ببینند و این حق را دارند. باید یاد بگیریم که از مخاطب یاد بگیریم.


فیروزی در ادامه نشست اظهار کرد: شاید همه من را به عنوان تهیه کننده برنامه های علمی بشناسید 

اما زمانی که پیشنهاد این برنامه از سوی مدیر شبکه به من شد در ابتدا کمی نگران کننده بود اما تجربه من در این مدت محدود نشان داد که نگاه کردن به آدم ها ابتدا ساده است اما وقتی به آنها دقت می کنیم، می بینیم هر کدام از آنها داستان و زندگی متفاوتی دارند.

وی یادآور شد: اگر ما قرار است نسخه ای بپیچیم که به درد مردم کشور خودمان بخورد باید این نسخه ها را از مردم موفق خودمان یاد بگیریم. ما در حوزه تولید فکر در علوم انسانی کمی مشکل داریم. تئوری ها و تفکرات اصولی که باید مبنای تدریس دانشگاهی باشد نتوانستیم تولید کنیم و می خواهیم نشان دهیم می توان این موضوع را از مردم یاد گرفت. باید از مردم یاد بگیریم و از متفکران دانشگاهی می خواهیم از مردم یاد بگیرند و همچنین نسخه هایی را به کار ببریم که خودی باشد.

فیروزری با اشاره به اینکه شعار برنامه «خونه اینجاست» ،"بهترین خودت باش" است، اظهار کرد: ما در این برنامه فقط با خود فرد رو به رو هستیم و از هیچ کس دیگر سوال نداریم و فقط با خودمان طرف هستیم. ما می خواهیم بگوییم فقط از خودمان توقع داشته باشیم و از کسی چیزی نخواهیم. آینده نگرتر باید به مساله نگاه کنیم. ما امروز باید برای زندگی فردا آماده شویم و سعی کنیم که هر کاری از دستمان برمی آید انجام دهیم. در این برنامه مسئولی حضور ندارد چرا که ما از حضور مسئولان در برنامه ها نتیجه نگرفتیم.

تهیه کننده «خونه اینجاست» افزود: بخش عمده حضور مردم در برنامه ما دعوتی نیست و شرایطی را به لحاظ فنی برقرار کردیم که به صورت زنده با مخاطبان در راستای موضوع گفتگو کنیم. در بخشی دیگر ما با دوربین برنامه به سراغ افرادی که شناسایی شدند، می رویم و در نهایت میزبان مخاطبانی خواهیم بود که همه اعضای خانواده با ما تماس گرفته باشند.

وی درباره نام این برنامه نیز توضیح داد: از آنجا که هر فردی خانه را بیشتر از بقیه مکان هایی که در آن حضور دارد، دوست دارد، ایران هم خانه همه ما است و ما سعی داریم همه مردم خودشان را در برنامه ببینند و در کنار ما با احساس امنیت، جایگاه خودشان را پیدا کنند.

مجری برنامه «خونه اینجاست» در پاسخ به این پرسش که سطح پایین آوردن کلام در اجرای برنامه تا چه حد است، گفت: من کارهای دوستانم را با دقت در تلویزیون دنبال می کنم. چیزی که من در این سال ها یاد گرفتم این است که ما نماینده رسانه هستیم و رسانه مکانی مقدس  و امکان کم نظیری است که به فردی داده می شود. اینکه من مطالبه شخصی و تحلیل های فردی خود را روی آنتن بیاورم، اولین اشتباه یک مجری است. ما اول باید رسانه را خوب بشناسیم و الگوی اخلاق، ادب، تعامل، فرهنگ و .‌‌‌.. باشیم. موج جوانگرایی راه افتاده است و برخی از دوستان  راه را اشتباه می روند. آنها محور برنامه نیستند و برخی مجریان خود منشا دعوا هستند و اگر اتفاقی ناخواسته و یا اشتباهی رخ بدهد همه باید جوابگو باشند. افراد باید از ما الگو بگیرند. همان گونه که ما از مجریان برنامه ها در سال های گذشته که برنامه اجرا می کردند، الگو گرفتیم. اگر ما با ادبیات درست صحبت کنیم کسی نمی تواند بر ما خورده بگیرد‌.

دسته بندی:

آخرین اخبار

سرمایه تنها به بازار بورس نمی‌پردازد؛ تلاش برای جلب اعتماد مردم در برنامه «به وقت ایران» مطرح شد؛ کاهش ۸۰ درصدی بودجه مشاغل خانگی در سال جاری! «هفت نشان» از شبکه هفت سیما بررسی مصوبه ۲۰ شهریور شورایعالی بورس در «سرمایه» علی عسکری در دیدار با حدادعادل مطرح کرد؛ رسانه ملی حساس و هوشیار برای پاسداشت زبان فارسی نقش برخی وزراء در عدم اجرای سند تحول همکاری مشترک معاونت فضای مجازی و شبکه آموزش سیما پخش انیمیشن‌های محرمی از شبکه آموزش روايت آسيب هاي اجتماعي هر روز از "دريچه " شبكه آموزش در حوزه کشاورزی از دنیا عقبیم/ بین کشاورزان و دولت، دیواری حائل است ضرورت تدوین لایحه‌ای برای نیروی انسانی آموزش و پرورش/ کمبود 297 هزار معلم قدردانی وزیر آموزش و پرورش از روحیه جهادی تلاش گران مدرسه تلویزیونی در شبکه های سیما زنگ مدرسه تلویزیونی ایران به صدا درآمد جزئیات جدول آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران/ از اضافه شدن دروس پرورشی تا همکاری با رادیو برنامه های زنده شبکه آموزش چهارشنبه 12 اردیبهشت «هرخانه یک حسینیه» هر شب از شبکه آموزش سیما برنامه های زنده چهار شنبه 5 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 4 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما قدردانی وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از مدیرشبکه آموزش سیما توسعه کشت گلخانه اي در«رویش»بررسی می شود برنامه های زنده دوشنبه 3 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده یکشنبه 2 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما کشاورزی هوشمند در«رویش»واکاوی می شود تجلیل از عوامل مدرسه تلویزیونی ایران برنامه های زنده شنبه 1 شهریور 1399 شبکه آموزش سیما شبکه آموزش در هفته ای که گذشت آمادگی شبکه آموزش برای تولید سالانه حداقل یک مستند مسابقه مهارتی بازدید مدیر شبکه آموزش از مرکز پژوهش های سازمان فنی حرفه ای شبکه آموزش به کنکوری ها مشاوره تخصصی می دهد بررسی کارکردهای آبیاری به روش تیپ در«رویش» تربیت و مهارت آموزی به کودکان موضوع امشب برنامه به وقت ایران بابایی: اقدام عملی درباره کسب و کار اینترنتی در مجلس دهم نداشتیم / الفت نسب: به‌رسمیت نشناختن شبکه‌های مجازی، شکایت از صفحات را بی‌تاثیر می‌کند #برنامه های زنده چهارشنبه #22مرداد 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 21 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما #برنامه های زنده #دوشنبه20 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما بررسی افزایش تولید برنج در«رویش» #برنامه های زنده #یکشنبه 19 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما معرفی خانواده های برتر در «کی میاد ستاره چینی» مدیر شبکه آموزش سیما احکام جدید صادر کرد شبکه  آموزش سیما جمعه ها «نوسان» خواهد داشت دربرنامه « صبحی دیگر» مطرح شد/برگزاری مسابقات ملی مهارت به صورت غیر متمرکز برپایی کارگاه مجازی مجسمه سازی در شبکه آموزش #برنامه های زنده #چهارشنبه 15 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما برنامه های زنده سه شنبه 14 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما کرونا و توفیق اجباری نظام آموزش کشور برای تحول به سوی " رسانه معلم #برنامه های زنده #دوشنبه ۱۳ مرداد 1399 شبکه آموزش سیما #برنامه های زنده #یکشنبه 12 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما #برنامه های زنده #پنجشنبه 9 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما عیسی‌زاده: ۵ میلیون نفر نیازمند کمک اورژانسی هستند/دولت مکلف است به زنان سرپرست خانوار مهارت آموزش دهد #برنامه های زنده #چهارشنبه 7 مرداد 1399 شبکه آموزش سیما

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها